17. ročník McDonald´s Cupu

17. ročník McDonald´s Cupu 2014 byl pro naše žáky úspěšný!!!

Bílovičtí fotbalisté – žáci I. stupně naší školy jsou v posledních třech letech považování, nejen fotbalovými odborníky, ale i širokou veřejností za jedno z nejlepších mužstev okresu Brno – venkov, ale současně i Jihomoravského kraje. Ceněny jsou jejich fotbalové dovednosti, týmový duch a velmi pohledný způsob hry u kterého nechybí góly. Velikou zásluhu na tom mají žáci sami, učitelé tělesné výchovy, dále jejich rodiče a pak všichni trenéři, kteří jim věnovali a věnují svůj volný čas. Za všechny uvádím pana Martina Šenka. Všem patří poděkování za reprezentaci a šíření dobrého jména bílovické školy.

24. 4. 2014 Újezd u Brna

Poprvé vstoupili na sportovní kolbiště žáci 1. – 3. tříd (kategorie A), kteří na okrskovém kole v Újezdu u Brna získali krásné 3. místo a postup do okresního kola (z druhého místa) jim unikl pouze o pověstný vlásek. Prokázali připravenost být důstojnými nástupci našich starších borců. Veliké poděkování patří panu Michalu Šicnerovi, který se přípravě týmu věnoval. A tady jsou jména našich benjamínků, kteří byli pro turnaj nominováni:

Vojta Jankovský, Martin Veselý, Libor Stehlík, Eduard Moll, Albert Chmelík, Martin Lank, Matěj Šicner Lukáš Morávek, Johan Bébar, Tomáš Novotný, Lukáš Zona, Vojtěch Herš, Richard Vach, Patrik Daniela a Jiří Morávek. I když někteří nakonec pro nemoc nebo zranění nehráli, na přípravě úspěchu se podíleli.

16. 4. 2014 Újezd u Brna

Ostřílení „kozáci“ – žáci 4. a 5. tříd šli do bojů o úspěch přece jen s většími zkušenostmi. Okrskové kolo v Újezdu u Brna – I. místo. Ze tří utkání měli impozantní skóre 11: 2.

23. 4. 2014 Modřice u Brna

Následovalo okresní kolo v Modřicích a naši opět nezklamali a bez zaváhání zvítězili. „Hrají Bílovice nad Svitavou, pojďte se dívat“ znělo mezi diváky.

21. květen 2014 se rozehrává krajské finále McDonald´s Cupu 2014 na třech hřištích na Janouškově ulici v Brně. Naši opět bez jediného zaváhání vítězí ve své skupině. Následuje boj o finále. Nejdříve je to utkání se ZŠ Masárova Brno – stav nerozhodný. Penáltový rozstřel překlopí vítězství na naší stranu. Pak ale nastupují naši hráči proti ZŠ Janouškova, první půle skončí ještě stavem 0:0. V druhé části však obdržíme tři branky. Herní systém krajského kola je nastaven tak, že nakonec naše družstvo se čtyřmi vítězstvími a jednou prohrou končí třetí.

Třetí v kraji, ale to je přece veliký úspěch! Ještě jednou veliké poděkování klukům, Terezce Kristkové a panu trenérovi Martinu Šenkovi. Na úspěchu se podíleli tito žáci:

Lukáš Endl, Martin Šenk, Ondřej Čermák, Lukáš Hrňa, Tereza Kristková, Lukáš Kiesel, Petr Jankovský, Jan Skoupý, Radek Adamec, Adam Saviola, Calum Williams, Lukáš Pipek a Jiří Morávek