Druháci vítají jaro a těší se na Velikonoce

Vydáno: 31. 3. 2021

Druháci vítají jaro a těší se na Velikonoce

 

Se třídou 2. B jsme celý týden vítali jaro. Počasí je sice stále chladné, ale my se nedáme odradit a věříme, že už jaro vchází mezi nás. V prvouce jsme si povídali o tom, jak se zkracuje noc a prodlužuje den. Četli jsme si o zahrádce tety Běty a jejích jarních květinách. V českém jazyce jsme doplňovali křížovku a hledali jarní obrázky, které děti vybarvovaly. V pracovních činnostech nás čekal obrázek se slepičkami a k tomu i zpívání jarních písniček. Nezapomněli jsme ani na sluníčko a zazpívali si i o něm. Jenda se svojí maminkou a sestrou Magdou ještě naše úsilí podpořili a hodili do řeky Svitavy Moranu vyrobenou z přírodnin. To by bylo, aby jaro už nezačalo vládnout!

                                                                                               třídní učitelka Jana Konečná