Konverzační soutěž v anglickém jazyce 2023

Vydáno: 23. 3. 2023

Konverzační soutěž v anglickém jazyce 2023

7. února jsme uspořádali školní kolo soutěže konverzace v angličtině. Měli jsme velkou radost, že o soutěž byl zájem a našlo se hodně odvážlivců, kteří se nezalekli výzvy v podobě poslechu s porozuměním a konverzace na dané téma. Téma konverzace si žáci losovali a vyzkoušeli si, jaké to je, mluvit před porotou složenou ze tří učitelů. Obstáli všichni a rozhodování nebylo jednoduché.

V kategorii I.A (7. třídy) soutěžilo 11 žáků. Na prvním místě se umístil Karel Šenk (7.A), na druhém byla Ela Hrabánková (7.C) a na třetím Adam Tschöpl (7.A). V kategorii II.A (8. a 9. třídy) soutěžilo 9 žáků. První místo obsadil Matyáš Matyáš (9.B), na druhém místě se umístila Ela Wiedermann (8.A) a třetí skončil Ondřej Žižka (9.A).

Vítězové obou kategorií Matyáš Matyáš a Karel Šenk úspěšně reprezentovali naši školu v okresním kole, které se konalo 28. února v Modřicích.

Lenka Jahelková, Zuzana Alsterová, Miroslav Putna

učitelé Aj