Listopadová témata v přípravné třídě

Vydáno: 5. 12. 2021

Musíme přiznat, že listopad byl v přípravné třídě naší školy bohatý na různorodá témata. Začátkem měsíce jsme navštívili výstavu v knihovně s názvem Vlaky, vláčky, koleje. Podzim doslova hýřil barvami, které vyzývaly ke krásným procházkám po okolí a sbírání různých přírodnin. V první polovině měsíce jsme se seznámili se svátkem sv. Martina. Vytvořili jsme například koně s navazováním hřívy z vlny a spontánně vznikly meče ze starých krabic. Následně jsme započali putování historií naší planety. S dinosaury jsme prošli druhohorami a postupně se ocitli v pravěku. Naši třídu tak od té doby zdobí kostra dinosaura, jehož kosti jsme vykopali z pískoviště. Skvěle nám vyšla výroba pravěkých nástrojů ze sádrového obvazu. Výuku jsme následně obohatili o jednodenní projekt Kočičí zahrady, kde se děti seznámily s řešením různých rizikových situací a dozvěděly se také něco o sobě. Těsně před začátkem prosince pak napadl sníh, což nás automaticky přivedlo ke stavbě sněhuláka u bílovické myslivny, k andílkům ve sněhu a pořádné koulovačce.