Na jaře oslavujeme

Vydáno: 7. 5. 2021

Letos na jaře oslavujeme především to, že se konečně začneme všichni setkávat ve škole. Nesmíme ale zapomenout na dvě příležitosti – Den Země 22. dubna a „Čarodky“ 30. dubna.

Žáci 0.A a 2.A, 2.B a 2.C. se zúčastnili v pátek 23.4. oslavy Dne Země. Využili připravené aktivity CVČ Žirafa na palouku mezi studánkou L. Janáčka a rybníčkem za myslivnou Lišky Bystroušky. Děti plnily samostatně různé úkoly, např. poznávání ptáků, třídění odpadu, cestu krtka, výrobu záložky do knihy apod. Paní učitelky Lydie Bienertová, Bohuslava Hamáková, Jana Konečná a Petra Glosová děkují všem, kteří tuto aktivitu připravili. Žákům se úkoly moc líbily, ke zdaru akce přispělo i pěkné slunečné počasí.

Třída 4. A se věnovala dlouhodobému projektu VYFOŤ JARO ke Dni Země. Jednalo se o projekt v rámci předmětů přírodovědy, vlastivědy a vlastně i výtvarné výchovy. Tento projekt zachycuje krásy jarního období a přírody ČR vůbec.

Paní učitelka Lacová se staršími žáky věnovala tematice ochrany přírody mnoho času. Výsledkem jsou nejen pěkné obrázky a plakáty, ale i výroba hmyzího hotelu nebo kvíz, který si můžete vyzkoušet na tomto odkazu. https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=W0b1aWdmMU-DxXU_FSk-3sUPrEsWa8VOsAvn7pJIdz1UM0RCWkNZMlk1VkhSOU5WQ01UM1FHN0YxQS4u

 

Paní učitelka Krupárová s 3. B a 5. C nás potěšila krásnou čarodějnickou výzdobou na chodbách.           I výtvarná aktivita „Jaro na mé dlani“ se dětem velmi podařila.

 

Třídní učitelka 4. C Hanka Andresová hodnotí první týden prezenční výuky: „Žáci 4. C se do školy moc těšili. Užívali si všechny společné aktivity, tvořili, pracovali a využili i možnost výuky na čerstvém vzduchu. V závěru týdne jsme si společně zhodnotili výhody prezenční výuky a už se nemůžeme dočkat dalšího "offline" týdne.“