Těšíme se na prázdniny

Vydáno: 21. 6. 2021

Těšíme se na prázdniny

Vstupujeme do posledních dnů letošního školního roku a brzy se rozjedeme na prázdniny. Podívejte se, co jsme v uplynulých týdnech zažili. Šestá A s panem učitelem Martinem Vozkou v Krásensku poznávala drobné bezobratlé živočichy ve vodě i na louce. Všechny šesté třídy i některé vyšší ročníky ve výuce dějepisu s paní učitelkou Ondrikovou vymýšlely stolní hru, která by pomohla zopakovat starověké dějiny. Hodina opakování byla potom díky napínavé hře plná emocí. Třída druhá C navštívila několikrát SVČ Lužánky za projektem Za hranice školy. Tentokrát bylo na pořadu téma Hospodářská zvířata.

Třída čtvrtá C ještě zavzpomíná a zhodnotí distanční výuku:

Děti ze 4. C s paní učitelkou Andresovou neztrácely v době distanční výuky čas a využily domácí prostředí ke zdokonalování kuchařských dovedností.

Nejen, že jsme v květnu zvládli připravit vynikající domácí hamburger a upéct cookies, ale ke Dni matek jsme maminkám tajně uvařili celý nedělní oběd – pečené kuře s rýží/bramborovou kaší a salátem.

V pátek, poslední den online výuky, jsme s žáky zhodnotili, co nám „škola online“ dala, co nám naopak chybělo nebo zda máme z něčeho obavu. Využili jsme k tomu aplikaci Mentimeter.

Pondělní dopoledne jsme využili k nejrůznějším aktivitám směřujícím ke spolupráci žáků. Pěknou tečkou bylo hraní deskových her ve školní knihovně.

Přejeme vám příjemný odpočinek v prázdninovém čase a příští rok na shledanou!