Úspěch v matematické soutěži Pangea

Vydáno: 27. 5. 2021

Úspěch v soutěži Pangea

Ani distanční výuka nezastavila zájem žáků o matematiku. Několik žáků ze třídy 4. C se zapojilo do matematické soutěže Pangea.

Martin Jašek (4.C) se v prvním kole umístil na krásném 26. místě v rámci celé ČR (z 4795 účastníků) a postupuje do finálového kola. V Jihomoravském kraji byl mezi svými vrstevníky šestý. Gratulujeme a držíme palce ve finále.

Co je to Pangea?

Matematická soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií od 4. do 9. ročníku, které baví počítání. Již sedmým rokem jsou vytvářeny tematické úlohy nejen ze společenskovědních a přírodovědných oborů. Pro ročník 2020/2021 bylo zvoleno téma Věda a Výtvarné umění. Soutěž probíhá ve dvou kolech, školní a finálové kolo. Ti nejlepší ze školního kola budou pozváni na finále do Prahy, kde se bude soutěžit o hodnotné ceny.

V letošním roce se v celé ČR soutěže účastnilo celkem 28 667 žáků 4. – 9. ročníku.

Hana Andresová (TU)