EU peníze školám

Základní škola Bílovice nad Svitavou, okres Brno – venkov, příspěvková organizace byla zapojena do projektu EU peníze školám.

Za účelem systematické podpory vzdělávání na základních školách v České republice vznikla v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost nová oblast podpory 1.4 – Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách. Tento projekt je znám také pod názvem EU peníze školám.

Cílem projektu bylo zlepšit podmínky na základních školách, a tak zkvalitnit základní vzdělávání. Podpořenými cílovými skupinami jsou žáci a pedagogičtí pracovníci základních škol. Výše dotace se odvíjí od velikosti školy a počtu žáků.

Z klíčových aktivit si škola vybrala ty, které nám pro realizaci v podmínkách školy nejvíce vyhovují. Naše škola si vybrala šablonu III./2 Využívání ICT a šablonu IV./2 Matematika. Zlepšení výuky v těchto oblastech chceme dosáhnout prostřednictvím tvorby a následným používáním nových učebních materiálů (DUM – digitální učební materiál).

Projekt je registrován na MŠMT pod registračním číslem CZ.1.07/1.4.00/21.3693 v celkové výši 1 725 774 Kč

Termín zahájení projektu byl 1. 9. 2012, ukončení 28. 2. 2015.

Byly vytvářeny DUMY napříč všemi vzdělávacími oblastmi. K nahlédnutí jsou po konzultaci s koordinátorem projektu Mgr.Bohdanem Kousalíkem.

Kontaktní e-mail: kousalik@zsbilovice.cz