Konverzační soutěž v anglickém jazyce 2019

Vydáno: 21. 3. 2019

Konverzační soutěž v anglickém jazyce  2019

Školní kolo soutěže jsme uspořádali 30. ledna. V kategorii I.A soutěžili čtyři žáci ze 7.tříd: David Hrozek, Tomáš Lustig, Viki Kučerová a Alena Růžková. V kategorii II.A soutěžilo sedm žáků z 8. a 9.tříd: Lenka Rotreklová, Valerie Šenková, Julie Zichová, Lukáš Martínek z osmého ročníku; Kateřina Petrželová, Klára Pojslová a Ester Tomanová z 9.třídy.

Soutěž se skládá z poslechu s porozuměním a z konverzace na jedno z 12, respektive 15 témat, která si žáci mohou připravit předem, a z popisu obrázku, kde zjišťujeme pohotovost a improvizaci. Taková malá maturita…

Všichni si vedli skvěle, na mladších žácích byla patrná nervozita, která významně snižovala jejich výkon, a tak mezi třemi dívkami v kategorii I.A jednoznačně zvítězil Tomáš Lustig (VII.B). Bohužel nepojede do okresního kola, protože je v tu dobu na školním lyžařském kurzu. Kategorie II.A měla letos velmi vysokou úroveň, především děvčata z 9.třídy hovořila anglicky naprosto přirozeně jako by to byl jejich mateřský jazyk. První místo obsadila a do okresního kola postupuje Klára Pojslová, druhá se umístila Kateřina Petrželová a třetí Ester Tomanová, všechny z 9.třídy. Výkony osmáků byly také velmi dobré, a tak se těšíme na příští rok.

Vítězům gratulujeme!!! Vyhráli ale vlastně všichni zúčastnění, protože měli odvahu přijít a tento nelehký typ soutěže si vyzkoušet. Je to velmi dobrá zkušenost do budoucna.

Andrea Hasalová a Hana Meluzínová, učitelky AJ