Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Seninka

Vydáno: 21. 3. 2019

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Seninka

 

17. – 22. 2. 2019

 

žáci 7. tříd

 

Jako každý rok jsme i letos vyrazili na lyžařský kurz. K naší radosti se letos zúčastnili v hojném počtu především sedmáci, pro které je kurz přednostně pořádán. Už potřetí jsme kurz uspořádali na Nové Senince nedaleko Kralického Sněžníku a lyžovali jsme v lyžařském areálu Kunčice. I letos nám vše vycházelo a stálo při nás štěstí, ale na rozdíl od velkých loňských mrazů jsme zažili sluníčko a teplo. Jen poslední den byla mlha a sníh přemrzlý po nočním dešti. Za celý týden jsme neměli žádný úraz ani nemoc.

Většina účastníků ovládala svá prkna či prkýnka velmi dobře. I úplní začátečníci po třech dnech jezdili na vleku či lanovce a sjezdovku sjížděli velmi zdatně. Aktivní jsme ale nebyli pouze

na svahu. Po odpoledním odpočinku jsme vyráželi v turistické obuvi opět ven. V okolí chaty jsme hráli bojovou hru, závodili jsme v běhu na sněžnicích, každé družstvo chystalo podle vlastní mapy poklad pro ostatní… Středeční odpoledne jsme vyrazili na výlet na horskou chatu Paprsek, kde jsme si pochutnali na vyhlášených borůvkových knedlících. Před chatou byl krásný výhled do celého okolí. Cestou dolů jeli někteří po kraji sjezdovky na pekáčích či lopatách. Ani během večerů jsme se nenudili. První večer se účastníci kurzu rozdělili do týmů a snažili se najít a poskládat rčení či přísloví týkající se bezpečného pobytu na horách, např. Helma-půl zdraví, Nechval jízdu před sjezdem, Frajeřina bolí, Pomoc hory přenáší, Pýcha předchází pád, Respekt je nejlepší lyžař... Každý tým představil nějaké rčení scénkou. Všichni se také seznámili s 10 pravidly FIS a vymýšleli jsme další důležitá pravidla chování na horách. Večerní program na dva další dny zajišťovaly jednotlivé týmy. Šlo o různé hry a soutěže. Nechyběly i deskové hry, promítání filmu a oblíbená diskotéka nakonec.

Společný týden utekl příliš rychle, domů se nám nechtělo. Nejen kvůli lyžařským zážitkům, ale především díky pohodě, která nás po celou dobu provázela a správné partě sedmáků, kteří ukázali, že jsou velmi dobrý kolektiv.                                                                                                                                                              Dík za bezproblémový průběh celého kurzu patří všem dětem i instruktorům (Jana Krešlová, Petra Glosová, Petra Pospíšilová, Marcela Frkalová, Libor Žanda), zejména pak zdravotnici a zároveň vedoucí kurzu Janě Krešlové, která měla nejvíc práce s organizací a zajištěním kurzu.

 

Zapsala Petra Glosová

fotogalerie