Prezentace v angličtině k Evropskému dni jazyků

Vydáno: 10. 10. 2023

Letošní osmáci si k Evropskému dni jazyků připravili prezentace o zemích Evropy. Přestože bylo zadání vcelku náročné, protože žáci prezentovali s pomocí techniky a výhradně v angličtině, sešlo se mnoho úžasných projektů, za které by se nemuseli stydět ani středoškoláci. A protože v naší škole máme skvělé žáky, kteří se nebojí do své práce dát všechno, dočkali jsme se mimo zajímavých informací i spousty ochutnávek evropských kuchyní. Pochutnali jsme si na švýcarské čokoládě, francouzských croissantech, švédských skořicových šnecích, italském tiramisu a mnoha dalších. Někteří žáci z VIII. A poprvé ochutnali pravou řeckou olivu. Už také víme, jak zní tradiční španělská nebo chorvatská hudba.

               Pro žáky v devátých třídách připravil náš kolega angličtinář a zeměpisář Miroslav Putna cestovatelskou přednášku o Norsku, které navštívil v létě. Součástí přednášky byl i cestovatelský kvíz, takže si žáci mohli procvičit své nově nabité vědomosti o této krásné severské zemi.