Škola v přírodě 8. tříd se sportovním zaměřením

Vydáno: 27. 6. 2019

Sportovní kurz 2019

Již tradičně jsme v červnu zorganizovali sportovní kurz pro žáky 8. tříd. Opět jsme vyrazili do Biskupic u Hrotovic, kde jsme v hlubokém údolí uprostřed lesů strávili příjemný týden plný sportovních her, soutěží, netradičních pohybových a týmových aktivit, orientační závod, azimutový závod, koupání v bazénu, střelbu ze vzduchovky, táborák, atd. Počasí bylo výborné, nálada a celková atmosféra po celý týden velmi pohodová, takže se snad každý vracel domů spokojený s pocitem dobře stráveného týdne v přírodě. Dík za organizaci především paní učitelce Krešlové, dále paní učitelce Pospíšilové a Spoustové. Částečně na kurzu vypomohly Petra Sojáková a Petra Glosová. Více o průběhu snad napoví fotky.

Zapsala Petra Glosová

Sporťák 2019 Biskupice u Hrotovic

10. 6. - 14. 6. 2019

 

Sportovního kurzu se letos účastnilo čtyřicet žáků z osmých tříd. Areál DT Biskupice se nachází v údolí říčky, kde jsou dřevěné táborové chatky, víceúčelové hřiště, bazén, ohniště a spousta prostoru pro různé hry.                                                                                                               Program celého týdne byl velice nabitý. Den začínal svolávačkou (domluvená píseň) pro letošní rok to byla píseň od skupiny Katzenjammer – A bar in Amsterdam. Dále následovala rozcvička, snídaně a úklid chatek. V dopoledním programu jsme potrénovali softball, lakros, učili se orientovat v přírodě, spolupracovat a komunikovat. Po obědě a poledním klidu jsme pokračovali v odpoledním a večerním bloku aktivit. Během dne jsme se koupali v bazéně, protože počasí vyšlo opravdu na jedničku. Zaběhli jsme si orientační běh, kdy jme, objevovali krásy okolí. Také jsme si zahráli hru zvanou Messnerovy vrcholy, kdy jsme zdolávali v párech 14 osmitisícových vrcholů. Hra byla zakončena střelbou ze vzduchovky, kdy si každý mohl vystřelit papírovou růži. Večer jsme poseděli u ohně a opékali si buřty. Nabídka sportů v areálu byla velice pestrá. Každý si mohl vyzkoušet softball, lakros, badminton, přehazovanou, ringo, beach volejbal, fotbal atd.                                                        Kurz jsme zakončili čtyřbojem, kdy skupiny museli absolvovat jízdu na koloběžce, přeplavání bazénu v nafukovacím kruhu, uběhnout co nejrychleji daný úsek a trefit se do terče pomocí vzduchovky.                                                                                                                 Za náročnou přípravu, skvělou organizaci, spoustu vzpomínek a zážitků patří dík především hlavní vedoucí akce Janě Krešlové. Na přípravě pestrého programu a průběhu celého kurzu se dále podíleli Tamara Spoustová, Petra Pospíšilová, Petra Glosová a Petra Sojáková. Také velké poděkování patří rodině Hažmukových za zapůjčení koloběžek a lakrosových holí, Marečkům za zapůjčení lampionů na orientační běh a rodičům za sponzorské dary. Velké díky i panu Boleslavu Vaverkovi za dopravu na sporťák a zpět.

                                                   Za organizátory zapsala Mgr. Petra Pospíšilová