Střípky z přípravné třídy - září 2021

Vydáno: 28. 9. 2021

Máme za sebou první měsíc v přípravné třídě, ve kterém se udála spousta věcí. Proběhlo slavnostní uvítání nových dětí, při němž si všechny vybraly svoji obrázkovou značku, seznámily se s paní učitelkou i třídou. Děti si rychle zvykly na samostatné chození do šaten, seznámily se s jídelnou, tělocvičnou i školní družinou. Při tématu "Noví kamarádi" jsme poznávali svá jména, vytvářeli společná pravidla a společně pracovali na tom, aby nám ve třídě i ve škole samotné bylo fajn. Postupně jsme se vrhli na předškolní přípravu laděnou do tématu "Škola a její blízké okolí", při kterém jsme již plnili individuální úkoly, učili se práci zakládat do portfolií, spolupracovat při skupinových aktivitách a celý den také hodnotit. Objevovali jsme blízké okolí školy, důležité stavby a památky. Září jsme zakončili krásným tématem "Barvy kolem nás", které jsme využili zejména k poznávání nastupujícího podzimu a změn v přírodě včetně dozrávání pozdního ovoce a zeleniny. Vrcholem bylo společné vaření i ochutnávání. Děkujeme rodičům za poskytnutí fotografií z prvního dne školy!