Valentýnský ples v Obecní hospodě

Vydáno: 11. 3. 2024

V pátek 16. února 2024 se konal již pátý ročník tradičního valentýnského plesu žáků 8. a 9. tříd Základní školy v Bílovicích nad Svitavou.

Plesu předcházela pečlivá příprava. Škola zorganizovala čtyři lekce minitanečních, na kterých si dívky i chlapci osvojili základy tradičních i moderních tanců. Výzdobu sálu si žáci vytvářeli sami v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností a sami si ji pak i nainstalovali. Návrh letošních dekorací vymyslela Helena Švendová ze třídy VIII. A, na výrobě se podílely třídy obou ročníků.

Všichni, včetně učitelů si ples skutečně užili. Nechybělo předtančení od profesionálních tanečníků a poté diskotéka. Vrcholem večera byla volba krále a královny plesu a tombola. Čekání na další ročník si zájemci mohou zkrátit prohlídkou plesové výzdoby na stoly ve formě medúz, která je vystavena v Salonu Rudolfa Těsnohlídka v bílovické knihovně.

 

Mgr. Monika Lacová (třídní 9. B, učitelka Vv a Pč)