Výsledky výtvarné části soutěže JIŽNÍ MORAVA ČTE

Vydáno: 21. 12. 2021

Výsledky výtvarné části soutěže JIŽNÍ MORAVA ČTE

V pátek 3. 12. 2021 proběhlo v bílovické knihovně knihovnicí Mgr. Šárkou Kučerovou vyhlášení výsledků soutěže „Jižní Morava čte“, do které se naše škola i letos zapojila. Do tvoření na téma „Teď to vidím jinak“ se v místním kole přihlásilo celkem 63 dětí, které zpracovávaly své soutěžní práce buď samy doma, nebo v rámci výtvarné výchovy ve škole pod vedením učitelek Mgr. Katky Kočvárkové za třídu 2.B, Mgr. Martiny Krupárové za třídu 4.B nebo Mgr. Moniky Lacové za mnohé třídy od 5. do 9. ročníku. Přibližně polovina dětí byla mladších (do 5. třídy), polovina dětí starších (6.-9. třída). Z každé kategorie bylo možné vybrat jen jednu vítěznou práci, což pro knihovnici Šárku Kučerovou bylo velice těžké, neboť se jí vlastně líbily všechny práce, protože každá byla osobitá. A jak to letos dopadlo?

Soutěžní kategorie / vítěz/ 2. místo v pořadí:

- Výtvarná (MŠ a 1. a 2. třída ZŠ) / Oliver Kovačič a Pavel Zima - společná práce/ Eva Budňáková a Anna Šuláková - společná práce

- Volné tvorby (1.-5. třída) / Linda Pořízková 5. A / David Fujcik 5.B

- Volné tvorby (6.-9. třída) / Michaela Maršálková 9.B / Antonín Palacký 8.A (byl oceněn zvláštní cenou knihovny)

Vítězům moc gratuluji a přikládám několik fotografií a oceněné video mého žáka Antonína Palackého i vítěznou práci z volné tvorby mojí žákyně Michaely Maršálkové.

Paní Kučerová velice oceňuje, že se děti do soutěže tak hojně zapojily a ještě jednou vyzývá účastníky, kteří si ještě nepřišli pro odměnu, ať se pro ni zastaví v knihovně nejpozději do 21.1.2022. Já Šárce Kučerové moc děkuji za milou pozornost a již se těším na naši další spolupráci.

Vyučující Vv na 2. stupni Monika Lacová