Za zimou do přípravné třídy

Vydáno: 13. 2. 2022

Nebojte! V přípravné třídě jsme určitě nemrzli, ale dalo se u nás prožít hned několik lednových témat. Návrat z Vánoc a Nového roku jsme završili chystáním svátku Tří králů a koledou v prvních třídách a u vedení školy. Venku jsme při vycházkách hledali zvířecí stopy a rozhodli se vyrobit krmítka pro ptáčky se slunečnicí a tukem. Přibyly i další obrázky se zimní tematikou. Pak už jsme ale začali poznávat svět. Využili jsme blížící se olympiádu a zkusili si zahrát na sportovce. V Asii jsme zůstali a vyzkoušeli si spoustu dovedností např. zacházení s jídelními hůlkami, výrobu sushi, kaligrafii, malbu čajem. Svými aktivitami i učením jsme se potom nakoukli i do dalších světadílů. A jak je tomu zvykem u starších spolužáků, i my v přípravné třídě jsme ukončili leden pololetním vysvědčením. Bylo ale zatím trochu jiné. Bez známek, zato se spoustou vybarvených hvězdiček za jednotlivé dovednosti.