Dlouholeté úspěchy žáků ZŠ Bílovice nad Svitavou ve výtvarné soutěži "VODA ŠTETCEM A BÁSNÍ"

Základní škola Bílovice nad Svitavou má dlouhodobě výborné výsledky ve výtvarných soutěžích. Opakovaně obsazuje prestižní stupně vítězů například v soutěži vyhlášené Povodim Moravy nazvané "Voda štětcem a básní". Každý rok má tato soutěž jiné téma. V roce 2016, kdy tématem byla "Voda v historii", získala naše škola 1. místo v prostorové tvorbě starších žáků a 3. místo v prostorové tvorbě mladších žáků. Tématem XII. ročníku byla v roce 2017 “Voda a životní prostředí”. Tehdy porotu oslovily tyto prostorové práce: "Víkend u jezera“ žákyně třídy 6. C Valerie Šenkové získal Cenu generálního ředitele ve 4. kategorii, práce Anety |Smejkalové ze třídy 6. B „Vyber si svoji planetu„ získala Cenu GŘ ve 3. kategorii, "Podmořský život" Anny Darmovzalové ze třídy 5. B získal 3. místo v prostorové tvorbě ve 3. kategorii a práce žáků 1. B "Tučnáci na prázdninách" získala Cenu GŘ v 1. a v 2. kategorii.

I v XIII. ročníku konaném ve školním roce 2017/2018 s tématem "Voda a plavba" žáci paní učitelky Lacové vytvořili díla, která v silné konkurenci 94 škol dosáhla následujících ocenění: První místo ve 4. kategorii v prostorové tvorbě získala s prací "Pod hladinou" žákyně třídy 7. B Aneta Smejkalová. Druhé místo ve 4. kategorii získala žákyně 8. třídy Bára Vagnerová s prací "Lodička". Cenu generálního ředitele ve 4. kategorii získal s pohyblivým elektronickým modelem lodě nazvaným "Plavba na vlnách" žák třídy 9. B Matouš Jan Novotný. Každý vítěz získal krásný diplom a věcné ceny. Více o všech ročnících soutěže na www.pmo.cz.

Mnoho dalších úspěchů přeje vyučující výtvarné výchovy Mgr. Monika Lacová